“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

YOUNG TALENTS: İLKAY KOPAN

1983 Zonguldak doğumlu. 2001 yılında İstanbul’a yerleşti ve İTÜ Şehir Planlama bölümünde lisans eğitimine başladı. 2003 yılında reklamcılıkla tanıştı ve Alice BBDO reklam ajansında prodüksiyon asistanı olarak göreve başladı. 2006-2008 yılları arasında aynı ajansta TV prodüktörü olarak görevine devam etti. Bu süre içerisinde !f istanbul, Sinema-Tarih Buluşması ve Komedi Film Festivali gibi birkaç film festivalinde prodüksiyon koordinatörlüğü yaptı. 2008 yılı başında kariyerine Yönetmen olarak devam etme kararı aldı ve DEPOfilm ile çalışmaya başladı.

Born in 1983 in Zonguldak. He moved to İstanbul on 2001 and started his education on Urban Planning at ITU. He met with the advertising world in 2003 and started working at Alice BBDO as a production assistant. He continued his work at Alice BBDO as a TV producer between 2006 and 2008. In the mean while he has worked on !f istanbul, Cinema-History Meeting and Comedy Film Festival as a production coordinator. He has decided to continue on his career as a director in the beginning of 2008 and started working with DEPOfilm.

Özellikle post prodüksiyonu yoğun, stop-motion, motion graphics ve animasyon içerikli işlere hakimliğiyle dikkat çeken İlkay, en son Coca-Cola için birlikte çalıştığımız “Cesaret” kampanyasının yönetmenliğini yaptı. Yaratıcı, mütevazı, işi bıraktığınızda gözünüzün arkada kalmamasını sağlayan genç kuşağın başarılı yönetmenlerinden biri olan lkay Kopan, Alpella, Coca-Cola, Doritos, Garanti, HSBC Advantage, Nike, Pepsi, Samsung, Sony, Sütaş, Toyota, Vestel gibi markalarla çalıştı ve yoğun olarak çalışmaya devam ediyor.

İlkay uses post production very effectively. He is very much in full control of the motion graphics, graphic design and animation world. He has worked with brands such as Alpella, Coca-Cola, Doritos, Garanti, HSBC Advantage, Nike, Pepsi, Samsung, Sony, Sütaş, Toyota, Vestel.

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter