“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Pika Labs’in “Fikirden Video” Platformu ile Kendi Yapay Zeka Hikayelerinizi Yönlendirin

Pika 1.0, sadece bir prompt’a dayalı videolar oluşturabilen ve düzenleyebilen yeni bir AI modeliyle piyasaya sürüldü.

Yapay zekanın geldiği nokta (ve sadece son bir yılda (bizim gördüğümüz) inanılmaz bir hal almaya başladı. Özellikle bu sitenin takipçilerinin mutlaka takip etmesi gereken bir süreç yaşanıyor ve yaratıcı sektörde çalışan herkesin de bunu mutlaka hayatının bir parçası haline getirmesi gerekiyor.

Konumuza gelirsek, YZ video üretim yapmanızı sağlayan birkaç iyi siteden biri olan Pika Labs inanılmaz bir yeniliği tanıttı bugün. Yapay zeka alanındaki en umut verici üretken YZ video modellerinden biri olan Pika Labs, yeni Pika 1.0 ile 3D animasyon, anime, çizgi film ve hatta sinematik gibi çeşitli ve farklı tarzlarda videolar oluşturabilen ve düzenleyebilen yeni bir AI modeli içeriyor. Yani bu alanın önemli isimlerinden biri olan Runway’in önüne geçti diyebiliriz.

Fikirden videoya kavramı bu yapay zeka alanında “uzun zamandır” var, ancak bu, bu hızlı format için ileriye doğru atılmış büyük bir adım gibi görünüyor. Ve Pika Labs bu teknolojiyi daha da ileriye taşıyacak.

Fikirden Videoya Yapay Zeka

Bu tanıtımın sadece fikirden videoya kısmından daha fazla keşfedilecek şey olsa da (örneğin, Pika Labs, AI teknolojilerini kullanmak için yepyeni bir web deneyimi başlattı), öncelikle buradaki büyük habere gelelim.

YZ teknolojisi son birkaç yılda (ve gerçekten son birkaç ayda) oldukça hızlı bir şekilde ilerlemiş olsa da, video hala YZ için en büyük zorluklardan biri. Garip kompozisyonlardan düzensiz ve dalgalı görüntülere kadar, farklı yapay zeka modelleri çeşitli istemlerden video oluşturmakta zorlanıyor.

Ancak Pika Labs’in bu duyuruyla ilgili olarak sitesinde belirttiği gibi, video, “herkesin kendi hikayelerinin yönetmeni olmasını ve her birimizin içindeki yaratıcıyı ortaya çıkarmayı” amaçladıkları için yapay zeka yeniliklerinin odak noktası olmuş.

Bununla da basit, doğrudan ve kolay metin girdilerinin yapay zeka video üretimlerini tetiklemesini kastediyorlar ve bu sadece sizin hayal gücünüzle sınırlı. Bu yeni teknolojiyi yukarıdaki videoda iş başında görebilirsiniz.

Bu yeniliğin bir parçası olarak Pika Labs, çeşitli girişim ortakları ve yatırımcılardan 55 milyon doların üzerinde para toplayarak yeni bir bağış toplama kilometre taşını da duyurdu. Pika Labs aynı zamanda Stanford ve Harvard gibi üniversitelerden etkileyici bir akademik danışman kadrosuna da sahip ve bu sayede Pika Labs, gelişmekte olan yapay zeka topluluğunun ön saflarında yer almaya devam ediyor.

Pika 1.0, henüz altı ay önce başlamış olmasına rağmen, yapay zekanın kullanımını her zamankinden daha kolay hale getirmeyi vaat eden yeni bir web deneyiminin de habercisi olan önemli bir sürüm. Eğer ilgileniyorsanız, başlamak için buradan Pika 1.0 için bekleme listesine katılabilirsiniz. (Discord’da Beta sürümü var, 1.0 oradan devam etmeyecek.)

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter