“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

VitrA’dan Dünyada İlk ve Tek: %100 Geri Dönüştürülmüş Seramik Lavabo

Uzun zamandır burayı güncellemiyordum. Bazen yoğunluk, bazen de aklıma gelmediğinden. Ama bu haberi yazmak için kesinlikle girmem gerektiğini düşündüm. Biliyorsunuz çok kişisel şeyler koymam buraya ama bu sefer durum farklı, biraz kendi reklamımı yapayım:)

Yaratıcı ortağı olduğum Londra merkezli ve daha henüz 1,5 yaşında olan yaratıcı reklam ajansı Madam Martha ile VitrA yeni bir dijital ajans ortaklığına imza attı geçenlerde. Bu süpersonik ortaklıktan önce de yaklaşık 5 aydır prodüksiyonu, git-geli süren VitrA’nın %100 geri dönüştürülebilir seramik lavabosu için bir kampanya filmi çalışmaya başlamıştık. Ve bunu bu siteyi takip edenlerin çok iyi bildiği, kariyerinin ilk günlerinden bu yana yaptığı işlere bayıldığım Onur Şentürk’le birlikte yaratma fırsatı buldum.

Düşünün, 15 sene boyunca ara ara çok beğendiğiniz bir kişinin işlerini yayınlıyorsunuz. Çalışmayı çok istiyorsunuz, büyük ajanslarda, büyük markalara bakıyorsunuz, arada bu yönetmeni sunuyorsunuz, olmuyor, yıllar yılı kovalıyor ve hop inovatif bir marka geliyor ve size bunun kapısını açıyor, ne yapardınız? Ben o günü, o onay geldiği günü, yani filmin genelinin ve yönetmen olarak Onur Şentürk’le ilerlemek istediklerini söyleyen o maili unutamıyorum mesela.

Madam Martha olarak yarattığımız bu kampanya filminde, lavabonun çevre dostu olmasının önemine dikkat çekmek için özel ve farkı bir iş yapmak istedik. Doğanın sürekli döngülerine; mevsim değişiklikleri, su döngüsü ve yaşam ile ölüm arasındaki döngü bağlamından yola çıkarak geri dönüşümün neden önemli olduğunu anlattık. Bunu yaparken farklı bir metin dili yarattık, şiirden yararlandık. Çok da güzel oldu:)

Film dediğim gibi sevgili Onur Şentürk’ün vizyonuyla hayata geçirildi ve yine Londra merkezli Box of Toys Audio’nun zengin müzik-ses efektleriyle, son teknolojinin nimetlerinden 3D-CGI kullanılarak yapıldı.

Bu filmin yaratılmasında emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Bu yazıyı da ileride de okumak için buraya ekliyorum. İyi seyirler…

Reklam Ajansı: Madam Martha
Prodüksiyon: Sun and Moon
Yönetmen: Onur Senturk
Müzik & Ses Efekti: Box of Toys

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter