“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Avustralyalı Yatak Markası 10:PM Atılmış Yatakları Reklam Panosu Olarak Kullanıyor

Terk edilmiş şilteler, garip bir şekilde, sokaklarda, orada burada oldukça sık gördüğünüz bir şeydir ve onları her zaman fark edersiniz.

O kadar yersiz, o kadar bağlam dışıdırlar ki, oraya nasıl geldiklerini, çöpçünün neden özellikle o noktayı seçtiğini ve çarşaf ve yatak takımlarının faydaları olmadan ne kadar üzüncü göründüklerini merak edersiniz. (IKEA’nın Lamp filmindeki gibi. Yalnız 17 sene önce yüklemişim videoyu YouTube’a!)

Çevre dostu, Avustralyalı start-up yatak markası 10:PM, mikropları nötralize eden yatak serisini tanıtmak için Avustralya’nın 2 milyona yakın terk edilmiş yatağından birkaçını reklam alanına dönüştürdü.

Bu atılmış yatakları reklam panolarına dönüştürerek, eski yataklarda bulunan oldukça nahoş ve sağlıksız şeyleri ortaya çıkarırken, çevre dostu ve mikropları etkisiz hale getiren 10:PM yatağının faydalarını vurgulayan ışıklandırmalar ve metinler kullandı.

Sidney’de yayınlanan kampanya, Avustralya parlamentosunun dışında özellikle gevşek bir yatağa yer veriyor ve omurgasız yatak ile parlamentodaki omurgasız yatakların benzerliklerini karşılaştırıyor.

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter