“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Heinz İlk Küresel Marka Platformunu Hayata Geçiriyor

Heinz, ilk birleşik küresel marka platformunda ‘irrasyonel’ hayran sevgisini onurlandırıyor.

Heinz, ana şirketi Kraft Heinz’ın bugüne kadarki en büyük medya yatırımıyla desteklenen 150 yıllık tarihindeki ilk küresel marka platformunu başlatıyor.

‘It has to be Heinz’, markayı ilk kez tek bir küresel strateji altında birleştiriyor ve tüketicilerin fasulyesinden ketçabına kadar Heinz ürünlerine duyduğu sevgiyi kutluyor.

Wieden+Kennedy ile ortaklaşa geliştirilen platform, insanların markaya duydukları bazen mantıksız sevgiyi gözler önüne seriyor. “It Has to be Heinz “da vurgulanan hikayeler, Heinz çeşni paketlerini çantalarda veya çorap astarlarında saklamak gibi oldukça sıradan hikayelerden, havaalanı güvenliğinden Heinz Beanz kutularını kaçırmak veya bir otel servis tepsisinden birkaç ketçap şişesi aşırmak gibi daha cüretkar hikayelere kadar uzanıyor. 60 saniyelik reklam filmi, “Gerçek Olaylara Dayanmaktadır” metniyle açılıyor ve akıllara manşetlerden koparılmış film ve TV açılışlarını getiriyor. Sinematik tarz, çeşitli vinyetlerin grenli, retro film tarzında çekilmesiyle pekiştiriliyor.

Toplamda beş reklam bu hikayeleri ön plana çıkarıyor. Kraft Heinz’ın bugüne kadarki en büyük medya harcamasıyla desteklenen platform TV, online video, sinema, sosyal medya ve ev dışı alanlarda yayınlanacak

Heinz basın materyallerinde, yeniden yaratılan bazı hikayelerin şişirilmiş olabileceğini göz ucuyla kabul etse de, amaç markadan düzenli olarak alışveriş yapmayı tercih eden gerçek insanları kutlamak. “It Has to be Heinz” ilk etapta ABD, İngiltere, Kanada ve Almanya’da yayılacak ve 2023’ün ikinci yarısında başka pazarlara da yayılacak.

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter