“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Burun Damlası Otrivin Kirliliği Kaleme Dönüştürüyor

Burun damlası markası Otrivin çocuklara daha temiz hava sağlamak için kirliliği kaleme dönüştürüyor.

Her gün, dünya genelindeki çocukların tahminen %93’ü sağlıklarına ve gelişimlerine zarar veren kirli havayı soluyor. Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre 2016 yılında solunum yolu enfeksiyonları nedeniyle 600.000’den fazla genç hayatını kaybetti.

Bu ürkütücü oran, çocukların %98’inin sadece açık havada değil, aynı zamanda çocukların günlerinin sekiz saatini geçirdikleri sınıflarda bile her gün zehirli hava soluduğuna inanılan Hindistan’da daha da kötüleşiyor.

Bu nedenle, burun damlası markası Otrivin, Hindistan ve Singapur’daki yaratıcı ajans Wunderman Thompson ile bir araya gelerek, hava temizleyicileri tarafından toplanan kirli havadan özel olarak tasarlanmış, toksik olmayan yazı gereçleri olan ‘Kirlilik Yakalama Kalemleri’ni piyasaya sürdü.

Bengaluru’daki imkanları kısıtlı çocuklara dağıtılan bu kalemler, bağış toplama aracı olarak iki amaca hizmet ediyor. Kırtasiye malzemelerinin satışından elde edilen gelirle şirket, kirli havadan en çok etkilenen okullara kurulacak daha fazla hava temizleyiciyi finanse etmeyi umuyor.

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter