“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Black Mirror’ın En Gerçekçi Sezonu Yaşanıyor

İspanya’daki bazı reklam panolarında Netflix’in popüler dizisi Black Mirror’ın altıncı sezonunun yayında olduğuna dair afişler yer alıyor. Afişlerdeki “Black Mirror 6. Sezon. Şimdi yayında, her yerde.” yazısı gerçek bir yayını bildirmekten ziyade gerçek dünyada yaşananlara bir gönderme yapıyor.

Gelecek dünyanın karanlık yönlerine ışık tutan dizi, aslında modern dünyanın olası sonuçlarını gözler önüne seriyor. Black Mirror’ın yaratıcısı Charlie Brooker, katıldığı bir radyo programında dizinin altıncı sezonunun beklemede olduğunu söyledi. Charlie Brooker, “Şu anda toplumların parçalanmasıyla ilgili hikayeleri midenizin kaldırabileceğini sanmıyorum. Bu yüzden yeni Black Mirror bölümleri üzerinde çalışmıyorum” dedi.

Toplumu oldukça etkileyen bir salgın yaşanırken Charlie Brooker’ın bu kararı oldukça mantıklı. Son zamanlarda yaşadığımız olaylar bizi ‘adeta bir Black Mirror bölümünün içinde yaşıyormuşuz’ dedirtti.

İspanya’daki Brother Ad School adlı reklamcılık okulu öğrencileri, bir Netflix reklam kampanyası hazırlayarak, Madrid’deki otobüs duraklarında bulunan reklam panolarına üzerinde “Black Mirror 6.Sezon. Şimdi yayında, her yerde” yazılı aynalar yerleştirdi.

Okul, kampanyayla ilgili açıklamada “Aylardır dünyada olan her şey uzun bir Black Mirror bölümü yaşıyor gibi hissetmemizi sağladı. 5.sezonunu Netflix’ten izleyebileceğiniz dizinin 6.sezonu gerçek dünyada oluyor” denildi.