“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Hem Sağlığınızı Hem Kimliğinizi Koruyan Fütüristik Yüz Maskesi “BLANC”

Dünya tarihinde maske takmadan dışarı çıkmanın yasak olduğu bir döneme denk geldik, ne şans ama!

Maskeler sağlığımızı korur fakat kişiliğimizi çalar. Covid-19 salgını süresince devam eden kişisel koruyucu ekipman ihtiyacını karşılamak için içinde tasarımcıların, mühendislerin, bilim insanlarının ve pazarlama uzmanlarının yer aldığı bir grup girişimci tarafından yaratılan BLANC maske kullanırken kişiliğimizin kaybolması problemini fırsata çeviriyor!

Diğer maskelerin aksine yüzün ve başın anatomik özelliklerine uyum sağlayacak şekilde yüze nazikçe sabitlenen dijital bir hijyen ünitesi ve gizlilik koruyucu olarak tasarlanan BLANC; FDA onaylı HEPA filtreleri ile tüm yüzü kalkan gibi kapatarak kullanıcılarını hem toz, sis ve aerosoller dahil çevredeki tüm partiküllerin %99’undan koruyor, hem de onları çok tarz birer anonim karaktere dönüştürüyor.

Kendinize özgü kişiliğinizi kimliğinizi gizli tutarak dışa vurabileceğiniz, ruh halinizi anlık olarak maskenize yansıtabileceğiniz ya da maskenizi kıyafetlerinize uygun olarak kişiselleştirebileceğiniz, değiştirilebilir ön panelleri ile bluetooth, VR, numaralı gözlük, kulaklık, iklim kontrolü ve sesli komut gibi eklentileri de rahatlıkla kullanabileceğiniz bu aygıt, kullanıcılarına yeni nesil bir koruma ve ”bini bir arada” sloganı ile alışılmışın dışında bir ürün felsefesi sunuyor.

Haberimizi BLANC kurucu ortağı Phillipp Egorov’un “İnsanlar BLANC kullanırken kişiliklerini kaybediyormuş gibi görünebilir fakat gerçekte olan şudur; BLANC kullanıcının diğerleri ile hangi duyguları paylaşacağına ve onlara hangi hislerini aktarıp hangi bilgileri gizli tutacağına karar vermesini sağlar. Sezgiye aykırı görünebilir ancak BLANC aslında diğer maskelerin aksine daha fazla özgürlük ve bireysellik anlamına gelir.” sözleri ile bu giyilebilir teknolojiyi denemekten çekinmeyen cesur ve stil sahibi insanları selamlayarak bitiriyoruz.


Yazan:
Yasemin Köroğlu

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter