“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

CHEETOS MÜZESİ

Beyaz atlı prens korkunç ejderhanın ellerinden prensesi kurtarır ve saraylarında sonsuza dek mutlu yaşarlar…

Herhalde aramızda bulutların şekillerini bir şeylere benzetip hayallere dalmayan kimse yoktur. Peki bulut değil de farklı objeler üzerinden bunu yapanınız var mı? Mesela buruşturulmuş bir kağıt, tabağa konmuş bir parça yemek veya bir Cheetos… Yanlış okumadınız, hepimizin sevgilisi minik, güzel, peynirli bir Cheetos’tan bahsediyoruz 🙂

cheetosmuseum-elmaaltshift-1

Birçoğunuza garip gelecek olsa bile Cheetos’un rastgele şekillerini mitolojik karakterlere, ünlü yüzlerine veya şehirlerin simgelerine benzetenlerin sayısı oldukça fazla. Hatta bir araya gelip oluşturdukları Facebook sayfaları, web siteleri bile bulunuyor.

Bu duruma daha fazla seyirci kalmayan Frito-Lay ise bir online müze yaratıp Cheetos severlerin birbirinden güzel şekillere sahip Cheetos’larını burada sergilemeye karar vermiş. Üstelik en iyi parçaları ekleyenlere de toplam 150.000 USD ödül vaat etmiş! 31 Mayıs’tan itibaren 10 hafta boyunca her haftanın kazananına 10.000 USD hediye edilmiş. 10 haftanın sonunda ise bu 10 kişiden en iyisini seçmek için halk oylaması yapılmış. Kazanan tam 50.000 USD’lik büyük ödülün sahibi olacakmış!

Account Manager, Theater Player, Pilates Lover, Flutist to be