“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

GENÇ YÖNETMENLER DORIAN & DANIEL

Geçtiğimiz hafta sonu birçok site ve blogda Johnnie Walker’a yaptıkları bu filmle haber oldular. Bir buçuk dakikalık bu nefis hikayeyi çeken Daniel Titz ve Dorian Lebherz Baden-Württemberg Film Akademisi’nde eğitim gören iki genç yönetmen. İskoçya’nın Sky Adası‘nda çekilen reklam filminin bu yetenekli yönetmenlerinin portfolyosuna bir göz atınca kesinlikle ilerisi için umut vaad ettiklerini ve önlerinin çok açık olduğunu anlayabiliyorsunuz. Özellikle yönettikleri The Last One adlı kısa filmin kalitesine, kurgusuna ve hikayesine baktığınızda daha net anlaşılıyor bu.

Dorian Lebherz 1988 Stuttgart doğumlu. Ortaokuldayken bazı TV kanalları için çocuk programlarına kısa animatik videolar yapmış. 2006’da kendi motion graphics firmasını kuran Lebherz, izlediği bazı hikaye tarzında reklam filmlerinin üzerinde çok büyük etkisi olduğunu fark ediyor. Ödünç aldığı bir kamera ile henüz 15 yaşındayken ilk reklam filmini çekiyor. Okulunu bitirdikten sonra Stuttgart’daki Merz-Akademie’de Film ve Video okumaya başlıyor. Sonrasında da prodüksiyon şirketlerinde çalışmaya başlıyor. Ekim 2012’de Filmakademie Baden-Württemberg’de eğitimine devam ediyor ve Daniel ile bir ekip olup yukarıdaki gibi filmler çekmeye başlıyor.

1991 doğumlu Daniel Titz ise tasarımcı, mat boyama ressamı, serbest sanatçı ve motion tasarımcısı. İşin daha çok post tarafyla ilgilendiği görülüyor. Özellikle Behance‘deki portfolyosunda bununla ilgili örnekler var. O da ekip arkadaşı gibi Filmakademie Baden-Württemberg’de eğitimi görüyor.

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter