“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Prame Fer Portfolio / Reklamcılarla Buluşma

Hatırlasana… Yeni mezunsun ya da oldun olacaksın. Bir yandan bitirme projenle uğraşıyorsun, öte yandan da okul bittiğinde ne yapacağın hakkında en ufak bir fikrin bile yok. Şanslıysan hayallerini süsleyen ajansta staj fırsatı yakaladın ve onu değerlendirdin, şanssızsan da ne yapacağını düşünüyorsun aylardır kara kara. Sektör profesyonellerine ulaşıp işlerinin detayları hakkında konuşmak istiyorsun ama o günde yüzlerce mail düşen e-posta kutularından, ulaş ulaşabilirsen. Bir yandan fotoğrafçılığa ya da müziğe ilgin var ama “Onun reklam habitatıyla ne ilgisi olabilir ki?” diye düşüne düşüne düşüne yedin bitirdin kendini. Ya da stratejistlerin ne iş yaptığı hakkında da flu alanlar var kafanda.

İşte tam olarak bu haklı gerekçelerden ötürü, Rafineri Ajans yaratıcı grup başkanı Uğur Matban gerek temasta bulunduğu genç iletişimcilerin, gerekse üniversitedeki öğrencilerinin serzenişlerinden yola çıkarak 17-18 Nisan günlerinde Twitch üzerinden yaptığı iki farklı oturumda, toplamda 9 saat boyunca ve 500’ün üzerinde kişinin katılımıyla art direktör, reklam yazarı ve sosyal medya iletişimcisi adaylarıyla buluşup, portfolyo ve CV’lerini mercek altına aldı. Bunu yaparken de yalnız değildi; BBDO Berlin Senior Art Director & Designer’ı Saydan Çelik ve Rafineri Ajans Yapı Kredi ekibi yaratıcı grup başkanı Tolga Suna, ilk suç ortaklarıydı.

Etkinlikler sonrası geri dönüşlerin boğaz düğümleyen etkisinden ayrılamayan Uğur, bu etkinliği düzenli hale getirmeye karar verdi ve önümüzdeki 2 ayın etkinlik takvimini netleştirip, katılımcılarını duyurdu. Peki kim o katılımcılar?

2 Mayıs’ta Publicis İstanbul stratejik planlama direktörü Berkay Başer, 16 Mayıs’ta ALL-D Studio kurucu ortağı ve CGI artist Gökhan Altıniğne, 30 Mayıs’ta tecrübeli moda ve reklam fotoğrafçısı Serdar Acar ve 13 Haziran’da hikayesine reklam yazarlığıyla başlayıp, müzisyenlikle devam eden ve Persenk Müzik’in kurucu ortaklarından olan Barış Koç.

Katılımın tamamen ücretsiz olduğu canlı yayınlar için https://www.twitch.tv/pramefersecond hesabını ya da Uğur Matban’ın Instagram hesabını takibe alabilir, gelişmelerden ve yayına dair duyurulardan haberdar olabilirsiniz. Aynı zamanda portfolyonu pramefersecond@gmail.com adresine iletebilir, canlı yayında reklam profesyonelleriyle, ürettiğin işleri inceleme ve kritik etme imkanı yakalayabilirsin. Tüm oturumlar için başlangıç saati 16:00’dır.

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter