“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Reklamcılar Platformu Kuruldu!

Dizi veya filmlerde havalı ama gerçek hayatta mesai saatlerinin olmadığı, hafta sonu bile sabahlanan, ek hakların verilmediği, maaşların az, çalışma saatlerinin ise sınırsız olduğu Türk reklam sektöründe dün çok büyük bir adım atıldı. Artık reklamcıların da haklarını arayabileceği bir platformu var: Reklamcılar Platformu.

Reklam sektörünün tüm çalışanları, maaşlı veya freelance, Sinema Televizyon Sendikası çatısı altında sendikal faaliyetlerini yürütecek. Platforma katılım 1 Aralık’ta son bulacak. Şu linkteki başvuru formunu doldurarak platforma üye olabilirsiniz.

Her 10 reklamcıdan 7’sinin reklamcılığı bırakmak istediği bu dönemde umarım bu platform, sinema sendikası gibi başarılı olur.

BİLDİRGE
Türkiye ekonomisinin yaratıcı gücü reklam sektörü ve yegâne varlığı reklam çalışanları tarihinin en zor dönemini yaşamakta. Pandemi öncesi dönemde kemiklesmis sorunlarıyla ağır aksak ilerleyen sektörümüz, derinleşen ekonomik krizle birlikte, büyük bir buhranla karşı karşıya.

Bu gidişatı durdurabiliriz. Daha mutlu bir çalışma ortamı, daha yaşanabilir şartlar için hep birlikte mücadele edebiliriz. Edeceğiz.

Bugün, bu uzun soluklu mücadelenin basladığı ilk gün. Sizlere Reklamcılar Platformu’nu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz!

Reklamcılar Platformu; Sinema Televizon Sendikası çatısı altında yasal zemine kavuşmuş, departman ve kıdem ayrımı gözetmeksizin; müşteri ilişkilerinden stratejiye, yaratıcı ekipten idari işlere sektörün tüm emekçilerini kapsayan geniş tabanlı bir örgütlenmedir.

Reklamcilar Platformu; mesleğimizin hak ettigi değeri ve itibarı tekrar kazanmak adına yola çıkan, gücünü reklam ajansi emekçilerinden alan bir fikir birliğidir.

Reklamcılar Platformu; sigorta, sağlık, beslenme gibi en temel yasal haklardan başlayarak, mesai saatlerinden taban ücretlere kadar birçok hayati soruna, kararlılıkla çözüm arayacak oluşumun adıdır.

Gelin, hakkımız için hep beraber mücadele edelim.
Çoğulcu, yapıcı, katılımcı bu harekette tüm reklamcılari görmekten kıvanç duyacağız.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Reklamcılar Platformu (@reklamcilarplatformu)

View this post on Instagram

A post shared by Reklamcılar Platformu (@reklamcilarplatformu)

TOPLANTI KAYDI

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Reklamcılar Platformu (@reklamcilarplatformu)

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter