“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Yeni Kafalardan Eski Reklamlara Yaratıcı Dokunuş

Aynı çatının altında bir Sanat Yönetmeni bir Reklam Yazarı olan iki kardeşten Türkiye’nin eski reklamlarına güncel dokunuşlar.

Mutfak ve salon arasında mekik dokuyarak yapılan beyin fırtınalarının sonucunda markaların eski işlerini, günümüz dünyasına uyarlama fikriyle yola çıkan Semih ve Duha Keleşoğlu Kardeşler, projeye yaptıkları projeyi şöyle yorumluyor:

“Bu memleketin köklerinde yer sahibi olan markalar var. Bazıları günümüze kadar varlığını sürdürmüş olsa bile bazıları sektörlerine veda etmiş, yeni gelenlere yenik düşmüş. Köklerinden yeniden doğmalarını sağlayamasak da günümüz teknolojisi ve görsel dünyasında olsalardı ne olurdu merakımızı karşılayabiliriz.

“New Ads for Old Brand” serisi ile çıkacağımız bu yolculukta Seksülin’in yataktaki dertlere çare oluşuna, Murat 124’ün yuvalar yıkan güzelliğine, Hacıbekir Lokumları’nın fantastik lezzetlerine, Anadol’un yerli üretim gururuna, Platin Jiletleri’nin kusursuz dokunuşlarına tanık olacağız. Eskide kalan markaları ve ürünlerini yeni dünyalarda yâd edeceğiz.”

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter