“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

BİR GÜLÜMSEMEYLE DÜNYA DEĞİŞİR

EÇADEM (Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi) 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde 1 yaşına girdi. Ve birinci yılında Engelliler Günü’ne dikkat çekmek amacıyla bir tanıtım filmi hazırladı. Prodüksiyonunu Dinamo İstanbul’un üstlendiği filmin seslendirmesini ünlü oyuncu Özge Borak, müziğini de Jingle House’tan Burak Ekinil yaptı.

Tanıtım filminde engelli bireylerin toplumsal yaşam içerisindeki yerine dikkat çekilerek “Bir gülümsemeyle dünya değişir” mesajı veriliyor. EÇADEM için gerçekleştirilen flminin yazar ve yönetmenliğini Dinamo İstanbul’dan Kuntay Alpman üstlendi. Kuntay Alpman, daha önce işitme engellilerin yaşamına dikkat çeken ve tüm dünyada ses getiren “Duyan Eller” adlı kısa filmin yönetmenliğini de üstlenmişti.

EÇADEM için hazırlanan film için hazırlıklar 3 hafta sürdü. Gizli kameralarla, oyuncu kullanılmadan çekilen filmde, insanların doğal tepkileri gözlemlendi. EÇADEM, engelli çocuk, engelli çocuk anneleri ve kardeşlerine bakım ve danışmanlık hizmetlerinin verilmesiyle aile bütünlüğünün korunması ve yaşam kalitesini yükseltilmesini amaçlıyor.

ecadem-elmaaltshift-3

ecadem-elmaaltshift-2

Yazar ve Yönetmen: Kuntay Alpman
Prodüksiyon Firması: Dinamo İstanbul
Yapımcı: Enis Özkul, Arda Şengel
Kamera: Kuntay Alpman, Seyhmus Altun
Kamera ekibi: Ege Göksu, Efe Ersoy
Yapım Amiri: Ender Kartal
Yapım Ekibi: Uğur Ünlübahçeci, Nihal Özcan, Gamze Kılınç, Alican Bilbay, Kemal Emir
Dublaj Sanatçısı: Özge Borak
Müzik: Burak Ekinil (Jingle House)
Post Prodüksiyon Sorumlusu: Unsal Aykanat
Seslendirme Stüdyosu: İmaj