“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

BUNDAN DAHA BÜYÜK BİR ŞEY VAR MI?

Euromillions İspanya’nın en büyük piyango çekilişlerinden bir tanesi.Kazanılacak ödülün büyüklüğünü vurgulamak ve katılıma teşvik etmek için hazırlanan televizyon reklamında, kazanan kişinin neler deneyimleyebileceğini anlatan “Bundan daha büyük bir şey var mı?” isimli bir video hazırlanmış.

Bu reklamı desteklemek için hazırlanan web sitesinde katılımcıların kendilerine uygun piyango numaralarını seçmesine ve olabilecek deneyimleri keşfetmesi sağlanmış. Web sitesinde “Ulaşılmaz yerleri keşfetmek ister misin?”, “Batık hazineleri kurtaracak bir şirket kurmak ister misin?” ve “İstediğin tüm kitapları okumak ister misin?” gibi sorular soruluyor. Cevap olarak “Evet” tıklandığında ise önerilen deneyim Google Street View sayesinde keşfediliyor.

Euromillions-elmaaltshift-2

Euromillions-elmaaltshift-1

Katılımcının seçtiği her senaryo rastgele bir numaraya atanmış ve deneyimlere verilen cevaplar artı her deneyimi keşfetmek için harcadıkları zaman sonucunda Euromillion çekilişi için bir numara listesi oluşturuluyor. Kampanya Madrid’deki Shackleton ajansı tarafından hazırlanmış.

Euromillions-elmaaltshift-4

Euromillions-elmaaltshift-3

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Director at Happy People Project, Blogger, Painter