“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Dove’dan ‘Enjekte Edilebilir’ Billboard

Dove, toksik güzellik standartlarıyla ilgili konuşmalar söz konusu olduğunda bir kez daha kadranı ileriye taşıyor. Unilever’in sahibi olduğu marka, geçen yılki ‘Toxic Influence’ kampanyasının başarısının ardından, özsaygı projesini sürdürmek için enjekte edilebilir ürünler konusunu ele alıyor.

Yüzleri hala gelişmekte olmasına rağmen, endişe verici sayıda 14-17 yaş arası genç, görünüşlerini değiştirmek için aşırı önlemlere başvuruyor. Gençler arasında botoks ve dolgu maddelerinin hızla artması, Dove’u tamamen iğnelerden oluşan cesur bir ev dışı (OOH) aktivasyonu yaratmaya sevk etti.

Dove’un Özsaygı Projesi’nin bir parçası olarak marka, Toronto’daki Square One’da geçtiğimiz yıl kozmetik enjeksiyon yaptıran 14-17 yaş arası 50.000 genci temsil eden bir ‘Enjekte Edilebilir Billboard’ sergileyerek zararlı güzellik idealleri ve bunların kızların özsaygıları ve beden güvenleri üzerindeki somut etkileri konusunda farkındalık yarattı.

Enjeksiyon Panosu, Vividata’nın Dove ile ortaklaşa yürüttüğü ve giderek artan sayıda Kanadalı gencin, yayınlarında gördükleri gerçekçi olmayan güzellik standartlarını karşılamak üzere görünümlerini değiştirmek için kozmetik enjeksiyon gibi invaziv prosedürlere başvurduğunu ortaya koyan endişe verici yeni araştırmadan esinlenmiş.

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter