“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

DROPBOX’IN YARATICILIĞA ODAKLANAN RENGARENK KAMPANYASI

Dropbox 10 yıllık tarihindeki en büyük görünüm değişikliğine gitmiş durumda.

Firmanın CMO’su Carolyn Feinstein’ın sitelerinde yaptığı açıklama: “İnsanların ve fikirlerin bir araya geldiği bir çalışma alanında yaşıyoruz. Geçtiğimiz 10 yılda insanların Dropbox’ı kullanım şekli önemli bir ölçüde değişti ama firmamız değişmedi. Bugün bu yüzden Dropbox’ın yeni görünümünü göstermekten ve firmamızın hikayesini anlatmaktan heyecan duyuyoruz. Tasarım bizim tutkumuzu yansıtıyor; ekiplerin odaklanmasına yardımcı olan aletler geliştirmek, onların akımında kalmak ve yaratıcı enerjiyi salıvermek.”

Dropbox_co-creation_elmaaltshift-2

Dropbox tasarım bölümü başkan yardımcısı Nicholas Jitkoff ise; “Eski logomuz ‘Dropbox bir şeyleri depolamak için harika bir yer’ cümlesini çağırıştıran mavi bir kutuydu. Yenisi ise daha temiz ve basit. Tamamen bir kutu olmaktan çıkardık ve Dropbox’ın bir açık platform ve yaratıcılık için bir alan olduğunu gösteren bir derleme yaptık.” dedi.

Dropbox_co-creation_elmaaltshift-1

Amerika’dan İngiltere’ye ve Avustralya’ya kadar oluşturdukları global reklam kampanyasında modern çalışma kültürünün pozitif ve anlamlı değişimine dikkat çekiyor ve dünyanın yaratıcı enerjisini yaymak istiyorlar.

Dropbox_co-creation_elmaaltshift-3