“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

SAKALINIZA TAKI TAKAR MISINIZ?

Üst üste takı takmanın moda olduğu, layerlı kullanımların yaygınlaştığı son günlerde kadınların taktığı aksesuarları sollayacak yeni bir aksesuar gündemde.

Stil sahibi, bakımlı, metroseksüel erkeklere müjde! Artık sevgiyle uzattığınız sakallarınıza minik bir takı kondurabilirsiniz.

beards-jewelry-elmaaltshift-1

İtalyan takı markası Krato Milano’nun tasarladığı erkek koleksiyonunda farklı tasarımlar mevcut. Kuru kafa, gemi çapası, kristal zincir gibi modelleri bulunan takıları altın veya gümüş olarak satın alabiliyorsunuz. Marka, bu modellerin farklı kombinlerle de kullanılabileceğini öneriyor.

beards-jewelry-elmaaltshift-5

Neden sakalıma takı takayım ki diye düşünebilirsiniz. Çok da haklısınız. Bu soruyu Krato Milano markasının yaratıcısı ve tasarımcısı Valeria şöyle cevaplıyor: “Birkaç sene önce Toronto’dan Milano’ya taşındığımda İtalyan erkeklerinin büyük bir çoğunluğunun sakal bıraktığını gördüm. Gittikçe yaygınlaşan sakal trendi, bir erkek için sakalın karakter sembolü olduğunu ve kendilerini ifade etme şekli olduğunu gördüm. Sakal için takı tasarlamak da tam da bu düşünce üzerinden yeşerdi. Erkeklerin bireyselliğinden ilham alarak onlara tekil, özel bir şey sunmak istedim.”

beards-jewelry-elmaaltshift-2

Bu küçük takıların ilk etapta üretimi kolay olmamış tabi. Pek çok sakal üzerinde denenen tasarımlar 3D baskı ile oluşturulmuş öncesinde. Çeşitli denemeler sonrasında spiral üçgen şeklini almış. Tarzına güvenen ve sakalı olan beylerde önümüzdeki günlerde bu takılara rastlayacak mıyız hep birlikte göreceğiz.

beards-jewelry-elmaaltshift-4

beards-jewelry-elmaaltshift-3