“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

IKEA ‘Gururla İkinci En İyi’

‘Gururla İkinci En İyi’, çocukların yatak odalarına ikinci sırada yer vererek ebeveynleriyle vakit geçirmeyi nasıl tercih ettiklerine odaklanıyor.

İsveçli ‘flat-pack’ öncüsü, çocuklar ve ebeveynler arasındaki ilişkiyi kutlarken, küçük çocukların daha az önemseyemeyeceği mama sandalyesi, basamaklı tabure ve bebek karyolası gibi özel mobilya çeşitlerini gösteriyor.

Al-Futtaim Ikea’nın BAE, Katar, Mısır ve Umman’daki pazarlama, iletişim, HF ve perakende tasarım genel müdürü Carla Klumpenaar şu yorumu yapıyor “… alçakgönüllülük markamızın kalbinde yaşayan bir değerdir. Ebeveynleri çocukları için ilk tercih olarak konumlandırmak bu temel inancı yansıtıyor. Ebeveynlerden sonra ikinci sırada olmamız önemli değil, aslında bundan gurur duyuyoruz. Bu kampanya aracılığıyla, bu marka değerini yaymayı ve ebeveynliği çeşitli kanallarda kutlamayı umuyoruz.”

David Madrid ve Ingo Hamburg ortaklığında geliştirilen aile öncelikli kampanya, Ikea’yı maliyet bilincine sahip mesajlarının yanı sıra modern aile yaşamının temelini oluşturan ana unsur olarak konumlandırıyor.

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter