“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

LÜBNAN’DAKİ SOKAK ÇOCUKLARI İÇİN ALTERNATİF PARA BİRİMİ “THE GOOD NOTE”

Etkileyici bir sosyal sorumluluk projesi.

Dubai Lynx Awards kapsamında üç ödül kazanan “The Good Note”, Lübnan sokaklarındaki çocuklara ihtiyaçlarını kolayca alabilecekleri bir yol tanıyor. Lübnan’a akın eden Suriyeli mülteciler hem sokak çocuklarının ihtiyaçlarını artırdı, hem de onlara karşı şüphe duyulmasını.

the_good_note-elmaaltshift-1

İnsanlar sokakta çocuklara para verince bunun sadece başka yetişkinler için alkol, uyuşturucu veya silah olarak harcanacağından endişeleniyorlardı. Bou Khalil süpermarketi JWT MEA ile birlikte alternatif para birimi üreterek bunun sadece yemek, su, ev ihtiyaçları ve kişisel temizlik ürünlerine harcanabilmesini sağladı. Bou Khalil süpermarketlerinden satın alınabilen “Good Notes” sokaktaki dilencilere para yerine veriliyor.

the_good_note-elmaaltshift-2

Bu paralar sadece Bou Khalil’in 11 markasında ve Pharmalife Hazmieh eczanelerinde kullanılabiliyor. Good Note neredeyse aynı kağıt paralara benziyor. Lübnan’daki en küçük kağıt para olan 1000 Lübnan lirası (0.66$’a denk geliyor) ve dilencilere vermek için de uygun görünüyor. Renkleri aynı gerçek kağıt paradakilere benzese de pembe-mor çerçevesi biraz daha renklendiriyor. Hem İngilizce hme Arapça yazan paralarda “Bu kağıt paranın iyi alışveriş için yayılacağına inanıyoruz” yazıyor.

the_good_note-elmaaltshift-8

the_good_note-elmaaltshift-7

the_good_note-elmaaltshift-6

the_good_note-elmaaltshift-5

the_good_note-elmaaltshift-4

the_good_note-elmaaltshift-3

via