“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Vestel’den Düğünlerde Altın Yerine Yaratıcı Alternatif

Vestel; beyaz eşya, tüketici elektroniği ve küçük ev aletlerinin takı olarak hediye edilmesini sağlayan sıra dışı yeniliğini bir reklam filmiyle duyuruyor. ‘Altın takmaya son’ mesajı verilen kampanya TV, açık hava, radyo, sosyal medya ve dijital mecralarda yayına girdi.

Vestel, dayanıklı tüketim ürünlerinde sıra dışı bir işe imza atıyor. Artık düğünlerde altın takmaya son veren Vestel, yeni evlilere beyaz eşya, tüketici elektroniği ve küçük ev aletleri hediye etmeyi kolaylaştırıyor. Seçili Vestel mağazalarında satılan TV, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, elektrikli süpürge, ütü ve el blender seti olmak üzere toplam 7 farklı ürün grubundaki altın formundaki ürün takısı düğünde ya da sonrasında yeni evli çiftlere hediye olarak verilebiliyor. Takıların arkalarına işlenen kodlarla Vestel mağazalarından ve vestel.com.tr’den ürünler kolaylıkla alınabiliyor. Takılar tıpkı bir hediye çeki gibi istenilen herhangi bir ürünün alımında kullanılabiliyor. Üstelik bu altınlar değerini hiç kaybetmiyor.

Vestel bu yeniliğin tanıtımını da eğlenceli bir reklam kampanyasıyla duyuruyor. Sahaya ilk kez sürülen ürün ve tasarımlarla bir reklam kampanyasının ötesinde, ürün ve pazarlama fikri bir araya getirilerek yepyeni bir kategori yaratılıyor.

Kampanyanın ‘Altın takmaya son!’ mesajı veren eğlenceli açılış videosunda hala, amca ve ikiz teyzelerin rol aldığı bir takı merasimini izliyoruz. TV, açıkhava, radyo, sosyal medya ve dijital mecralarda yayına giren projenin fikri, uygulamaları ve reklam kampanyası Karbonat’a ait.

Reklam Ajansı: Karbonat
Ajans Başkanları: Melih Dinçer, Cenk Gümüşcüoğlu
Kreatif Direktör: Cihan Kavaklıpınar
Kreatif Ekip Lideri: Selim Küçükkutlu
Kreatif Ekip: Birce Kırbaş, Emre Çakmak, İrem Ataman, Oğuzhan Öztürk, Turgut Sarar, Tolga Yıldırım, Ayşegül Pamak
Müşteri İlişkileri Direktörü: Ceren Ünay
Müşteri İlişkileri: Nazlı Uygur
Dijital & Medya Direktörü: Burak Sıraç
Dijital İçerik Üreticisi: Melda Ennekavi Şimşek
Ürün Tasarımları: Selim Küçükkutlu
Prodüksiyon Şirketi: Astronot Film
Yönetmen: Meltem Alkuzey

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter