“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

MCCANN 20.000 ÇALIŞAN İLE GLOBAL BİR SAHA ARAŞTIRMASI BAŞLATTI

McCann Worldgroup eşi benzeri görülmemiş bir araştırma girişiminde bulundu.

McCann Worldgroup, tüm çalışanlarını sokağa çıkmasını, yüz yüze insanlarla konuşup onların alışveriş davranışları ve kültürel değerlerle ilişkilerini öğrenmesini istedi. “Sokaklar hakkındaki gerçek” isimli çalışmaya McCann’in 100’den fazla ülkedeki yaklaşık 20,000 personeli katıldı.

10 Ekim Salı günü, dünyanın tüm @mccann_ww çalışanları 24 saat boyunca sokaklarda 'gerçek avında' olacak! #truthaboutstreet #McCannIstanbul

A post shared by McCANN Istanbul (@mccannistanbul) on

Her departman ve pozisyondan katılımcıların olduğu araştırmada yerel kültür, marka tutumları, geleneksel alışveriş, e-ticaret ve yükselen tüketici güvenliği hakkında bilgi edinilmesi tasarlandı. McCann Worldwide başkanı Luca Lindner “İlk defa tüm personelimiz yerel kültür, marka davranışları ve alışveriş alışkanlıkları hakkında bilgi toplamamıza yardımcı oldular. Bunu yaparak da müşterilerimizi etkileyen kültürel değişimi birinci ağızdan duymuş ve müşterilerimizin işlerini geliştirmesinde bu öğrendiklerini nasıl uygulayacaklarını daha derinden anlama şansı elde ettiler.” diyor.

Go Team Istanbul!#TruthAboutStreet

A post shared by McCann (@mccann_ww) on

Truth About Global Brands araştırması açık bir şekilde insan ve kültür dinamiklerini değiştirerek ‘Deep Globality’ ismi verdikleri pazarlamaya yeni bir yaklaşım geliştiriyorlar.

McCann İngiltere CEO’su Mark Lund; “Kendi ülkemizin ve ardındaki dünyanın zorluklarıyla uğraşırken, tüketicinin nasıl bağlandığını anlamak hiç bu kadar zor olmamıştı. Özellikle İngiltere’de, Brexit ülke çapında belirgin bir bölünmeyi ortaya çıkardı ve haber başlıklarının ötesine geçerek hikayenin derin kısmına bakarak 2018’de marka-tüketici ilişkisini şekillendirecek olan asıl kilit noktaların sırrını çözmemiz gerekiyor. İngiltere çapındaki 9 ajansımızdan 1500’ü aşkın çalışanımız sokaklarda olacak; iş gücümüzü bu aşamada kullanıyor olmamız oldukça heyecanlandırıcı” diyor.

McCann New York is ready to hit the streets! #TruthAboutStreet

A post shared by Truth Well Brewed (@truthwellbrewed) on

Hoy en las oficinas de McCann de todo el mundo abandonaron los escritorios para recorrer las calles y entrevistar personalmente a los individuos de cada ciudad. ¡En Panamá no se podían quedar atrás y ya están en las principales calles de la ciudad buscando la verdad! #TruthAboutStreet

A post shared by Telemetro (@telemetro) on

A post shared by McCann (@mccann_ww) on

Our Birmingham team is looking smart, since it's almost time for #TruthAboutStreet

A post shared by McCann (@mccann_ww) on

Let's go Team Dubai! #TruthAboutStreet

A post shared by McCann (@mccann_ww) on

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Director at Happy People Project, Blogger, Painter