“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

NEW YORK ŞEHRİ İÇİN YAPILAN GİF MARATONU

James Curran, bir aylığına New York’u ziyaret etmiş ve her günü hatırlatan görseller çalışmış. Sonrasında ise bunları bir video içinde bir araya getirmiş, bir nevi şehirdeki deneyimlerinin küçük bir günlüğü olmuş. NYC Gifathon başlığında, klasik ritüeller esprili olgularla yer alıyor; Little Italy’de pizza yemek, veya King Kong’a gönderme yaparak Empire State Binası’nı ziyaret etmek gibi.

Video, Maraton Günü’nde sporcuların arasından gitmeye çalışan bir taksiyle başlıyor. Curran’ın perspektifinden şehir müzeleri en iyisi- Curran, Guggenheim’ın Spiral Ramp’ında donut kovalıyor, ve Picasso’nun çizdiği yüzler gibi bir yüze sahip olan adam olarak MoMA’da sıçrayan boyaların arasından yürüyor. Fransız bayrağı sallayan Özgürlük Heykeli görüntüsü, 13 Kasım’daki Paris saldırısına hüzünlü bir gönderme olmuş.

Metroları ve parkları anlatma yolu da şaşırtıcı bir şekilde eğlenceli (biraz da abartılı). Curran şehirdeyken ilk önce GIFlerini Tumblrda NYC Gifathon çatısı altında her gün birer tane olmak üzere yüklemiş.

Video kurgusu ve ses tasarımı ile son zamanlarda izlediğim en iyi işlerden. GİF’ler ise efsane olmuş. Daha fazlası için tıklayın.

newyork-gif-elmaaltshift

NYCGifathon-elmaaltshift-3

NYCGifathon-elmaaltshift-2

NYCGifathon-elmaaltshift-1

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Director at Happy People Project, Blogger, Painter