“HIZLI ARAMA İÇİN ETİKETLER”

Peak Games’in Ekranı “Hackleyen” Reklam Kampanyası

Az önce televizyonlarını seyreden izleyiciler ekranın kararmasıyla şoke oldular.

Çünkü dünyanın en büyük teknoloji ve oyun şirketlerinden biri olan Peak Games, “takım oyuncuları” aradığını ilginç ve yaratıcı bir reklam kampanyasıyla duyurmaya başladı. TV ve internet üzerinden başlatılan kampanya filmleri, standart bir reklam filmi gibi gözükürken bir anda ekran kararıyor ve bir manifesto gibi yazılmış metnin sonunda “seni sonuna kadar destekleyen bir ekibin olsun istiyorsan, bizi bul” ile bitiyor. O kadar. Başka bir açıklama yok.

Gerçekten son zamanların en etkileyici kampanyalarından birine imza atmışlar.

Ajans: Medina Turgul DDB

Güncelleme: Peak Games’in yukarıdaki kampanyası sosyal medyada büyük yankı uyandırırken, Audi’nin 2017’de hazırladığı aşağıda göreceğiniz filmi ise bu yankıları bir nevi susturmuş oldu. Kullanılan müzik, tarz vs üzerinden bir intihal vakası olduğunu söyleyen birçok kullanıcı hem ajansın, hem Peak Games’in sosyal medya kanallarında, ekşi sözlük‘ten tepkilerini gösterdiler.

Güncelleme 2: Peak Games’ten intihal vakası ile ilgili bir açıklama geldi. Açıklamada kampanyayı durdurduklarını söyleyen firma, aynı zamanda tüm sosyal medya hesaplarından da filmleri kaldırdı.

Founder of Elma+Alt+Shift, Creative Partner at Madam Martha UK, Blogger, Painter